PFSZN – Polska Federacja Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych

Zobacz jak było na XV Kongresie PFSZN

Relacja z XV Kongresu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych

W dniach 16-17 października 2015 r. w Warszawie odbył się XV Kongres Polskiej Federacji Stowarzyszeń Zawodów. Wydarzenie miało miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie. Kongres okazał się sukcesem – uczestniczyło w nim ponad 160 osób związanych zawodowo z zarządzaniem nieruchomościami. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Pani Monika Rolnik Dyrektor Generalna Ministerstwa Sportu i Turystyki, Pan Henryk Jędrzejewski wieloletni dyrektor Departamentu w Ministerstwie Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa oraz Pan Tadeusz Żurowski były Prezydent PFSZN, jak również goście z zagranicy Wiceprezydenci CEPI-C.E.I. Pani Claudine Speltz oraz Pan Manuel Negrao.

IMG_9199 IMG_9189 IMG_9259

Gości tegorocznego XV Kongresu PFSZN powitał Pan Tomasz Pardo – Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Europejski Instytut Gospodarczy. Następnie oddał głos Prezydentowi Polskiej Federacji Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych Panu Jackowi Szopińskiemu, który skierował do uczestników kilka słów tytułem wprowadzenia. Po uroczystym otwarciu Kongresu Pan Jacek Szopiński Prezydent PFSZN uhonorował złotą odznaką “Zasłużony dla PFSZN”: Pana Mirosława Binkowskiego, Panią Katarzynę Janas, Pana Antoniego Kielera, Panią Ewę Klechowicz, Panią Marię Annę Kuczyńską, Pana Witolda Malinowskiego, Pana Tomasza Pardo, Panią Martę Milewską i Pana Zbigniewa Pogorzelskiego. Srebrną odznaką “Zasłużony dla PFSZN”: Pana Jerzego Czajczyka, Panią Beatę Nadulską i Pana Marka Stańczaka oraz Honorową odznaką PFSZN Panią Claudine Speltz.

Tegoroczny kongres odbył się pod hasłem „Zarządca w procesie inwestowania i bezpiecznej obsłudze nieruchomości” a jego moderatorem był Pan Jacek Kurowski polski dziennikarz i prezenter telewizyjny, dziennikarz sportowy Telewizji Polskiej.
Przedsięwzięcie objęte zostało Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz organizacji CEPI – C.E.I. jak również patronatem medialnym przez redakcje czasopism i portali: Wspólnota Mieszkaniowa, Administrator24.info, Mieszkanie i Wspólnota, Facility Manager oraz Grupa Medium.

IMG_9285 IMG_9279 IMG_9278

Podczas dwudniowych wykładów prelegenci mieli okazję przybliżyć temat bezpiecznej obsługi nieruchomości, wyzwań i potrzeb w Europie dla pośredników i zarządców nieruchomości, roli zarządcy na etapie planowania inwestycji przez dewelopera oraz decyzji w procesie inwestowania w nieruchomości. Dodatkowo, uczestnicy zapoznali się ze współczesnymi problemami bezpiecznego zarządzania nieruchomościami, o zarządcy nieruchomości jako uczestniku w postępowaniach administracyjnych związanych z procesem budowlanym oraz o odpowiedzialności właściciela i zarządcy za właściwe wyposażenie i eksploatację obiektów budowlanych.

IMG_9297 88

Po zakończeniu zaplanowanych na pierwszy dzień prelekcji, przygotowana była dla wszystkich uczestników wyjątkowa atrakcja, a mianowicie goście mieli okazję strzelić karnego Radosławowi Majdanowi. Strzelenie karnego na Stadionie Narodowym nie było takim zwykłym golem, gdyż goście strzelali go charytatywnie dla Romka Wiącka z czterokończynowym porażeniem mózgowym.

Udało się zebrać 1630 zł i 100 € w 30 minut !!!

DSC_0258 DSC_0265 1445038328565

Po oficjalnym zakończeniu pierwszego dnia Kongresu goście spotkali się na bankiecie w sali La Cantina na Stadionie Narodowym. Była to niepowtarzalna okazja do nawiązania znajomości oraz wymiany doświadczeń przy muzyce jazzowej zespołu Old Timers i pysznym torcie.

DSC_0266

Drugiego dnia Kongresu uczestnicy zwiedzali Stadion Narodowy od podszewki.

Podziękowania:
UNIQA TU S.A., SACER S.C., Avvenire Sp. z o.o., WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A., Winda Warszawa Sp. z o.o., PZU S.A., Asekur Partner Sp. z o.o., P.P.U.H ELDROBUD, Respol Sp. z o.o., BON Biuro Odzyskiwania Należności Sp. z o.o., El Service, OTIS Sp. z o.o., PKB Polska Kancelaria Brokerska Sp. z o.o., Techem Techniki Pomiarowe Sp. z o.o., TAURON Polska Energia S.A., Usługi Finansowe Monika Czapracka oraz pozostałym zaproszonym gościom i wystawcom, bez których udziału nie byłoby możliwym zorganizowanie XV Kongresu PFSZN w tak reprezentacyjnym miejscu jakim jest Stadion Narodowy w Warszawie.

Już teraz zapraszamy Państwa na XVI Kongres PFSZN, który odbędzie się we Wrocławiu !!!